BIST Şirket Haberleri

Galata Wind (GWIND)’den Yeni Yatırım Planı: Avrupa’da GES Projeleri Geliştirecek

Ağustos 1, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Galata Wind (GWIND)’den Yeni Yatırım Planı: Avrupa’da GES Projeleri Geliştirecek

Türkiye’de yenilenebilir enerji alanındaki güçlü oyunculardan biri olan Galata Wind, Avrupa’da iki farklı proje geliştirme firmasıyla işbirliği yaparak toplamda 300 MW kapasiteli güneş enerji santrali projeleri geliştireceğini duyurdu. Bu hamle, şirketin global ölçekte büyüme hedeflerini somutlaştırıyor. 🌐

İş Birliği Detayları ve Süreç 📑

Bu iki ayrı sözleşme, şirketin Avrupa genelinde yenilenebilir enerji projelerine katılımını sağlayacak ve Galata Wind’in 2025 yıl sonu hedeflerine ulaşma yolunda büyük bir adım olacak. Projelerin geliştirilmesi için planlanan süreç, yaklaşık 18-24 ay olarak öngörülüyor.

Galata Wind Yurt Dışı Yatırımlarına Devam Ediyor 🌍

Galata Wind, yurt dışında yenilenebilir enerji yatırımlarını sürdürmeyi taahhüt ediyor. Bu bağlamda şirket Hollanda’da 100% iştiraki olan ve yurt dışındaki yatırımların konsolide edilmesini ve etkin koordinasyonu sağlayacak olan Galata Wind Energy Global BV adlı yeni bir bağlı ortaklık kurduğunu açıkladı. 

Galata Wind (GWIND)’den Yeni Yatırım Planı: Avrupa’da GES Projeleri Geliştirecek

Yeni Şirket ve Sermaye Hedefleri 💶

Yeni kurulan şirketin sermayesinin başlangıçta 1 milyon avro olması bekleniyor. Galata Wind’in bu adımı, 2025 yılı sonuna kadar mevcut 269 MW’lık portföyünü 550 MW’a çıkarma hedefine ulaşmayı kolaylaştıracaktır. 

Büyüme Hedefleri ve Sonuç 📈

Galata Wind, büyümesini Türkiye ve Avrupa’da gerçekleştirmeyi planlıyor ve bu hedef doğrultusunda, geliştireceği Güneş Enerjisi Santrali projeleriyle önemli bir ilerleme kaydediyor. Bu yeni girişimle birlikte Galata Wind, hedeflerine daha da yaklaşmış olacak.🎯

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks