Bültenler

Ford, Arjantin’de Lityum Tedarik Anlaşması İmzaladı

April 13, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Ford, Arjantin’de Lityum Tedarik Anlaşması İmzaladı

Ford Motor (F),  pazartesi günü Arjantin’deki Lake Resources adlı şirketten lityum satın almak için bir ön anlaşma imzaladığını kamuoyuna açıkladı.

Şirket böylelikle elektrikli araç bataryası için lityumu nereden tedarik edeceğini de duyurmuş oldu. .

Ford, Arjantin’deki şirketin Kachi projesinden yılda 25.000 ton beyaz metal satın almayı hedefliyor ve bu konuda Lilac Solutions adındaki start-up ile birlikte çalışıyor. 

Ford CEO’su Jim Farley, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada şirketinin lityum, nikel ve bakır gibi temel hammaddelerin tedariğini güvence altına almak amacıyla anlaşmalar üzerinde çalıştığını söylemişti.

Şirket bu çalışma doğrultusunda, Arjantin’den Lake Resources ve ABD’den Lilac Solutions ile anlaşarak küresel tedarik zinciri sorunlarında kendini güvence altına almaya çalışıyor.

Kachi projesinin yaklaşık 540 milyon dolara mal olması ve 2024 yılına kadar tamamlanması bekleniyor.

Ford, Arjantin’de Lityum Tedarik Anlaşması İmzaladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı