Borsa Haberleri

First Solar’a Yüksek Not!

September 29, 2022 • 2 dakika okuma süresi
First Solar’a Yüksek Not!

First Solar (FSLR)’ın notu Evercore ISI’deki analistler tarafından “Yüksek Performans”a yükseltildi. Yatırım bankası, Enflasyonu Düşürme Yasası’nın yenilenebilir enerjiye dair teşviklerinin güneş paneli üreticisi First Solar için olumlu olabileceğini söyledi.

28 Eylül tarihli röportajında Evercore analisti Sean Morgan “Yasanın güneş enerjisi için hayati öneme sahip olduğunu” belirtti ve “Yasanın sağlayacağı en hızlı etkilerden biri de ABD’de yerli güneş paneli üretiminin kapasite artışı olabilir.” diye ekledi.

Evercore, First Solar’daki fiyat hedefini hisse başına 88 dolardan 150 dolara çıkardı. Hisse senedi dün %2,9 artarak 136.19 dolardan kapandı. First Solar, bu yıl S&P 500 Hisse Senedi Endeksi’ndeki 22%’lik düşüşün aksine 54% değer kazandı!

First Solar, bu hafta Hindistan merkezli Azure Power Global ile (AZRE) şirkete 600 MW güneş modülü tedarik etme konusunda anlaşmaya vardı. Güneş paneli üreticisi geçen ay ABD üretim kapasitesini artırmak için 1,2 milyar dolarlık bir harcama planladığını duyurdu.

First Solar ve Maxeon Solar Technologies (MAXN), bu ay Goldman Sachs’taki analistler tarafından da “Sat” notundan “Al” notuna yükseltildi. Ayrıca Goldman Sachs analistleri de Enflasyonu Düşürme Yasası’nın olası pozitif etkilerinin altını çizdi.

First Solar’a Yüksek Not!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı