Bültenler

Finans Sektöründeki Kaos Borsayı Sert Düşürdü!

March 10, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Finans Sektöründeki Kaos Borsayı Sert Düşürdü!

Dünkü seansta düşüş kaydeden hisseler, hafta başında işlem hacmine damgasını vuran aşağı yönlü ivmeyi yeniden başlattı. Başlangıçta görülen ralli girişimi, finans hisselerindeki agresif düşüşün etkisiyle yerini gün ortası işlemlerde satışların yenilenmesine bıraktı.

● Yüksek faiz oranlarının etkisine dair endişelerin, ABD’nin önemli hisse ortalamaları üzerinde son zamanlarda baskı oluşturduğu görülüyor. Artık yatırımcıların gözü, bugün açıklanacak olan temel istihdam raporunda.

● Seeking Alpha’ya konuşan BN Capital analisti Leo Nelissen, “FED’in aldığı aksiyonların bazı sonuçları olacak. Piyasalar bu yılın başlarında çıkış yapamadığından, şimdilerde enflasyonun yapışkan olduğu ve ekonomik büyümenin güç kaybettiği gerçeğiyle tekrar yüzleşiyoruz. FED’in üzerindeki tek baskı enflasyonla mücadele değil, aynı zamanda bu mücadeleyi hızlı bir şekilde vermesi de bekleniyor.” ifadelerini kullandı.

● Nelissen sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Önümüzdeki 12 aylık süreçte devlet borçlarının 40%’ının vadesinin dolduğunu ve bunun da beklenen faiz ödemelerinde bir artışa neden olduğunu göreceğiz. Sonuç olarak, özellikle hisse senedi risk priminin 2009’dan bu yana en düşük noktada olduğu göz önüne alındığında hisse senetlerinin risk/ödül dengesi değişim gösteriyor.

Finans Sektöründeki Kaos Borsayı Sert Düşürdü!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha