Borsa Yorumları

FED’in Faiz Belirsizliğiyle Altın Gücünü Koruyor

FED’in Faiz Belirsizliğiyle Altın Gücünü Koruyor
Google News Icon Takip Et

FED’in yeni bir faiz artırımına gitme ihtimali bu hafta başında işgücü piyasasının yavaşladığına işaret eden verilerle azaldı ve alltın, son bir ayın en yüksek seviyelerine yaklaşarak bu ayki kayıplarını kapatmaya başladı. 

Spot altın TSİ 14.45’te 1.944,49 dolara yükseldi ve ABD vadeli altın kontratları da 1.971 dolardan işlem gördü. 

ADP’nin geçtiğimiz günlerde açıkladığı istihdam verilerine göre ABD’nin ikinci çeyrek GSYH büyümesi aşağı yönlü olarak revize edilirken, dünyanın en büyük ekonomisinde ağustos ayında son beş ayın en düşük istihdam rakamı görüldü. 

ANZ analistleri bir araştırma notunda, “Kötü haber iyiydi. Ardından gelen riskli ton, emtia genelinde duyarlılığın artmasına yardımcı oldu.” yorumunu yaptı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, The Wall Street Journal