Ekonomi ve Finans Haberleri

FED Yakında Faiz Artışlarını Yavaşlatabilir!

Kasım 15, 2022 • 2 dakika okuma süresi
FED Yakında Faiz Artışlarını Yavaşlatabilir!

FED Başkan Yardımcısı Lael Brainard pazartesi günü, enflasyonu düşürmek için borçlanma maliyetlerinin ne kadar yüksek olması ve o seviyede ne kadar süre boyunca kalınması gerektiğini belirlemeye çalışırken, FED’in muhtemelen yakında faiz artışlarını yavaşlatacağının sinyalini verdi.

● Washington’da Bloomberg’e bir röportaj veren Brainard, “Yakın zamanda faiz artış hızını düşürmenin muhtemelen uygun olacağını düşünüyorum ancak bana göre asıl vurgulanması gereken şey yapmamız gereken başka şeylerin de olduğu. Verileri dikkatli bir şekilde izlemek ve ne kadar kısıtlamanın olduğu, ne kadar ek kısıtlamaya gereksinim duyulacağı ve bunun ne kadar sürdürüleceği konusunda değerlendirme yapmaya çalışmak gerçekten bir tecrübe olacak ve gelecekte bizi bekleyen değerlendirme süreçleri bunlar.” ifadelerini kullandı.

● FED Başkanı Jerome Powell, FED’in bu yıl şimdiye kadar onayladığı yüksek faiz artışlarının ekonomiyi nasıl etkilediğinin belirlenebilmesi adına FED’e daha fazla alan sağlayabilmek için bir sonraki hamlenin daha küçük çapta olabileceğinin sinyalini verdi.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti