Meta

Facebook’un Twitter’a Rakip Uygulaması App Store’da

Temmuz 4, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Facebook’un Twitter’a Rakip Uygulaması App Store’da

Geçtiğimiz günlerde Meta Platforms’un (META) üzerinde çalıştığı ve Twitter’a rakip olması beklenen uygulama haberleri gerçeğe dönüşüyor. 

Şirket, “Instagram’ın metne dayalı sohbet uygulaması” Threads olarak adlandırdığı platformu Apple’ın (AAPL) uygulama mağazası App Store’da iPhone kullanıcıları için ön satışa sundu. 

Threads’in App Store’daki açıklamasında “Threads, bugün önem verdiğiniz konulardan yarın trend olacak konulara kadar her şeyi tartışmak için toplulukların bir araya geldiği bir yer.” ifadeleri yer aldı. 

🎯 Tam zamanında! Meta’nın bu hamlesi, Twitter’da son günlerde yaşanan ve birçok kullanıcının eleştirilerine yol açan teknik değişimlerin üzerine geldi. 

Uzun bir süredir Twitter’daki veri takibine ilişkin çözümler arayan Elon Musk, geçen hafta sonu Twitter’da bot hesapların uygulama üzerinden veri toplamasına kullanıcıların Twitter’da günlük görüntüleyebildikleri tweet sayısını sınırlayarak yanıt vermişti. Bu durum, Twitter kullanıcıları arasında oldukça büyük bir eleştiri konusu olmuştu. 

Threads’in App Store’da ön satışa sunulması bir yandan da akıllara Elon Musk ve Meta CEO’su Mark Zuckerberg’ün meşhur kafes dövüşü iddialarını getirdi. Hatırlarsan, bu dövüş fikri Meta’nın Twitter’a rakip bir uygulama üzerinde çalıştığı haberlerinin ardından gelmişti. 

🤼‍♂️ Kafes dövüşü gelişmeleri: Her ne kadar bir şaka olarak başlasa da New York Times’a göre son haftalarda ikili dövüş için görüşmelere başlamış. Hatta CNBC’ye göre ikili ağustos ayı kadar erken bir tarihte ringe çıkabilir. 

Ultimate Fighting Championship başkanı Dana White’a göre etkinlikten elde edilen gelirler bir hayır kurumuna bağışlanacak. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha1, 2

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti