Borsa Yorumları

Evercore’un “AL” Dediği 5 Biyoteknoloji Hissesi

May 17, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Evercore’un “AL” Dediği 5 Biyoteknoloji Hissesi

Evercore ISI’a göre biyoteknoloji sektörünün görünümü nihayet pozitife dönüyor ve sektörde “giderek daha yapıcı bir görüşle” ileriye dönük yükseliş alanı beliriyor.

🌱 Analist Cory Kasimov bir notunda, “3 yıllık sancılı düşük performansın ardından, buzlar nihayet çözülüyor ve bahar geliyor.” diyor.

Biyoteknoloji hisselerinin 2021’in başlarında faiz oranlarının dip yaptığı dönemde genel olarak zirve yaptığını belirten Kasimov’a göre, o zamandan bu yana sektör 49% geriledi. Ancak analist, biyoteknoloji hisseleri faiz oranlarına duyarlı olsa da, grubun birleşmeler ve sermayeye erişim gibi diğer katalizörlerinin çoğunun “nispeten tutarlı” kaldığına inanıyor.

Kasimov’a göre sektör, “hisse seçici bir piyasa” arayan yatırımcılar için şu an oldukça elverişli bir konumda. Bunu göz önünde bulunduran analistin çekirdek listesinde beş hisse var. 

İsimleri tercih ederken, başlangıçta net klinik anlatılara ve/veya ticari yükselişe sahip olanlara odaklanıyoruz.” diyen Kasimov, aşağıdaki beş hisseyi “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak değerlendiriyor:

  • Regeneron (REGN
  • BioMarin (BMRN
  • Neurocrine (NBIX
  • BridgeBio (BBIO
  • Arcellx (ACLX)

Kasimov, Regeneron için güçlü kazançlar ve nakit akışları öngörüyor ve şirketin geniş boru hattını vurguluyor. Şirket hissesi, bu yıl şimdiye kadar yaklaşık 11% yükseldi.

Kasimov’a göre nadir hastalıklar şirketi Neurocrine’in de önünde anlamlı katalizörler var. Kasimov, şirketin hemofili A gen terapisi Roctavian’ın düşük performans gösterdiğini ancak başka alanlarda başarıyı yakaladığını belirtiyor.

Neurocrine’in Huntington hastalığı tedavisi Ingrezza’nın büyümesi ve şirketin araştırma tedavisi crinecerfont’un “rekorlar kırma potansiyeli”, Kasimov’a göre şirket için olumlu bir zemin yaratıyor.

Evercore’un “AL” Dediği 5 Biyoteknoloji Hissesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC