Borsa Yorumları

Evercore’dan “Momentum Ustası” Hisseler

Haziran 6, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Evercore’dan “Momentum Ustası” Hisseler

Yapay zekâ coşkusuyla beslenen piyasalardaki heyecanla, son haftalarda yüksek bir performans sergileyen S&P 500 endeksi için Evercore’a göre henüz gidilecek çok yol var. 

📈 Evercore analisti Julian Emmanuel, S&P 500 hedef düzeyini 4.150’den 4.450’ye yükseltti; yani geçen haftanın kapanışa göre endekste 3,9%’luk bir artış görülebilir. Bu öngörü, Wall Street’teki ortalama beklentilerin de üzerinde. 

Hatta Emmanuel’e göre, S&P 500 bu düzeye yıl sonu yerine temmuz gibi erken bir tarihte ulaşabilir. Bu ihtimal dahilinde Emmanuel, küçük sermayeli şirketlerin performansını, haftalık işsizlik başvurularını ve CBOE Volatilite Endeksi’ni izleyecek. 

⚠️ Mevcut görünümü, daha fazla risk yönetimi ve istatistiki düşünme gerektiren “momentum pazarı” olarak tanımlayan Emmanuel, bunun yatırımcılar için zorlu bir süreç olabileceğini çünkü değerlemelerin öneminin azaldığını ve fiyat aksiyonlarının daha önemli bir hale geldiğini belirtiyor. 

Buna paralel, Emmauel yatırımcılara almalarını önerdiği bazı “momentum ustaları” hisseleri sunuyor. Söz konusu şirketler listelendikleri endeksin piyasa değeri yüksek segmentinde yer alıyor ve 2023’te kârlı bilançolar açıklamaları bekliyor. 

Momentum ustalarına bir de yakından bakalım:

  • Alphabet (GOOGL)
  • Eli Lilly (LLY)
  • Royal Caribbean (RCL)
  • United Airlines (UAL)
  • Cloudflare (NET)
  • First Citizens (FCNCA)
  • Zscaler (ZS)
  • Teradata (TDC)
  • Copa Holdings (CPA)
  • DoubleVerify (DV)

🔎 Google’ın sahibi Alphabet, tam bir momentum ustası. Teknoloji devi yapay zekâ coşkusuna katılarak, geçen ay yapay zekâyı arama motoruna entegre etme planlarını açıklamış ve takiben hissede görülen ralliyle ağustos ayından bu yana en yüksek düzeyini görmüştü. 

Alphabet hisseleri yılbaşından bu yana 41% yükseldi ve hem S&P 500 hem de Nasdaq’ın performansını geride bıraktı. 

📍 2023’te 27% değer kazanan veri şirketi Zscaler de listede yer aldı. Geçtiğimiz hafta 48 sent ile beklentilerin üzerinde hisse başına kâr açıklayan şirket, ayrıca yılın geri kalanı için de pozitif bir görünüm açıkladı. 

🪙 Teknoloji dışında listede yer alan First Citizens Bancshares, mart ayında küresel finans krizinden bu yana görülen en büyük banka iflası yaşayan Silicon Valley Bank’in 72 milyar dolarlık varlıklarını satın almasıyla gündeme gelmişti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti