Borsa Yorumları

Evercore’a Göre Satın Alma Fırsatı Sunan 10 Hisse!

October 25, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Evercore’a Göre Satın Alma Fırsatı Sunan 10 Hisse!

Yıl sonu yaklaşırken yatırımcılar, genel olarak kaybettikleri hisseleri portföylerinden çıkarma eğilimindedir. Evercore; işte bu noktada, böyle bir dönemde söz konusu hisselerden bazılarını almanın tam zamanı olduğunu söylüyor.

Evercore strateji uzmanı, “2022 yılı, gerek 31 Ekim tarihli yatırım fonu yıl sonu itibarıyla ve gerek 31 Aralık takvim yılı sonuna doğru vergi kaybı satışlarında akışı domine eden bir yıl olacak. Umutların neredeyse tükendiği anlarda olduğu gibi, özellikle birçok hissenin pandemi sürecinde çıktıkları zirvelerden düştüğü bir dönemde fırsatlar ortaya çıkar.” diyor.

Satın alma fırsatı sunan hisselerden bazıları Airbnb (ABNB), Snowflake (SNOW) ve Splunk (SPLK) olduğu ifade edildi.

Strateji uzmanları, düşük performans sergilemesine rağmen kazanç açısından umut vaat eden hisseleri araştırdı. Aranan kriterler, yılbaşından bugüne 24,4% değer kaybeden ve pandemi zirvelerinden 40,8% oranında düşen Russell 3000 listesindeki 50%’lik alt dilimdeki hisseleri kapsıyordu.

Listedeki şirketlerin ayrıca 2022 ve 2023 yılına ait 50%’lik üst dilimde olumlu gelir büyümesi kaydetmesinin yanı sıra 2023 gelir revizyonları da olumlu.

Analistler, üçüncü çeyrek gelirlerinin istikrarlı şekilde büyümesiyle oluşan ve 4. çeyreği destekleyen bu pozitif ortamda, bu hisselerin daha iyi bir performans göstereceğini düşünüyor.

API Group (APG) ve Daseke (DSKE), sanayi sektöründe bu kriterlere uyan hisseler arasında yer alıyor. Datadog (DDOG) ve ServiceNow (NOW) ise listedeki diğer teknoloji hisseleri arasında. Sağlık sektöründeki Surgery Partners Inc (SGRY) ve Veeva Systems (VEEV) de listede kendine yer buldu.

Blue Owl Capital (OWL) ve Western Alliance Bancorp (WAL) ise listede gördüğümüz finans şirketlerinden bazıları.

Evercore’a Göre Satın Alma Fırsatı Sunan 10 Hisse!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC