Borsa Yorumları

Evercore, Bu Hisselerde “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” Bekliyor

July 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Evercore, Bu Hisselerde “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” Bekliyor

Evercore ISI analisti Julian Emanuel, ciddi bir kazanç ivmesi olan ancak fiyat ivmesi geride kalan “sektör nötr” hisseleri satın alma zamanının geldiğini söylüyor.

📊 Emanuel, “Mevcut piyasa, 1995, 1999 ve 2017’deki Momentum Piyasaları ile aynı özellikleri paylaşıyor. Bu amansız ralli, aşırı yatırım yapmak kadar az yatırım yapmayı da tehlikeli hale getiriyor.” diyor.

Ancak ne olacağı bilinmez; bu ralli yıl sonuna kadar devam etmeyebilir. Analist, S&P 500 için yıl sonu fiyat hedefini 4.450 olarak belirlemiş, yani bu da endeksin pazartesi günkü kapanışına göre yaklaşık 2%’lik bir düşüş anlamına geliyor.

Tamamen yatırımda kalmayı ve hisse başına kâr momentumu rakiplerinden daha iyi olan ancak fiyat momentumu geride kalan hisseleri öneriyoruz.” diyen Emanuel, kazanç ivmesi “rakiplerinden üstün” bir grup hisse belirlemiş.

👀 Aşağıdaki listede, Evercore’dan “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notuna sahip hisseleri inceleyebilirsin:

  • Splunk (SPLK)
  • Workday (WDAY)
  • Deere & Co (DE)
  • Cheniere Energy (LNG)
  • Alnylam Pharmaceuticals (ALNY)
  • Pinterest (PINS)
  • Eversource Energy (ES)

Öte yandan Emanuel, bulut şirketlerinin uzun vadeli geleceği konusunda iyimser olsa da şimdilik bir miktar dalgalanma bekliyor. Bulut alanında faaliyet gösteren şirketlerin gelir artışı bu yılın başlarında yavaşladı ancak yapay zekâya yönelik coşku artış olasılığını artırıyor.

Evercore, Bu Hisselerde “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” Bekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC