Borsa Haberleri

Europower Enerji’den Başarılı Bir AR-GE Çalışması!

July 19, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Europower Enerji’den Başarılı Bir AR-GE Çalışması!

Europower Enerji, AR-GE ve TEST ekibinin 40.5 kV Mesnet Tipi Akım Trafosu/Gerilim Trafosu Tasarım ve Prototip Projesi’ni ve ürün ile ilgili üretim denemelerini başarıyla tamamladığını duyurdu. 🎉

🔍 Detaylar ve Rakamlar

Seri üretimine başlanacak Akım/Gerilim Trafoları için ilk etapta aylık üretim hedefi 1.500 adet olacak. Kademeli artış ile aylık üretim adedinin 3 bine çıkarılması planlanıyor. Bu üretim sayesinde EUPWR, üretmekte olduğu OG Hücrelerin önemli bir komponentini kendi bünyesinde imal etmiş olacak. 

🌍 Yurt İçi ve Yurt Dışı Pazarlara Satış

Grubun ihtiyacını karşılayacak Akım/Gerilim Trafolarının aynı zamanda Epoksi Reçine İzolatör ve Komponentleri ile birlikte yurt içi ve yurt dışı pazarlarda satışı gerçekleşecek. 

💰 Hasılat Beklentisi: 20 Milyon USD

Bu üretim ve satışların hasılata etkisinin yıllık bazda 20 milyon USD seviyesinde olması bekleniyor. 

Europower Enerji’nin bu başarılı AR-GE çalışması, şirketin kendi ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayıp aynı zamanda yurt içi ve yurt dışı pazarlarda da önemli bir gelir kaynağı oluşturacağını gösteriyor.

Bu gelişme, Europower Enerji’nin AR-GE ve inovasyon konusundaki kararlılığını ve sektördeki liderliğini bir kez daha ortaya koyuyor. 🏆

Europower Enerji'den Başarılı Bir AR-GE Çalışması!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Kaynak: Foreks