BIST Şirket Haberleri

Europower Enerji (EUPWR)’den 19,14 Milyon Dolarlık Güneş Paneli Projesi

Europower Enerji (EUPWR)’den 19,14 Milyon Dolarlık Güneş Paneli Projesi
Google News Icon Takip Et

Europower Enerji’nin 60% bağlı ortaklığı Peak PV Solar Teknolojileri A.Ş., grup firması Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Tic. A.Ş.’nin yürüttüğü bir projede rol alacak.

🧶 Merinos Halı Öztüketim Çatı Güneş Enerjisi Santrali Projesi

Girişim Elektrik’in ‘Merinos Halı Öztüketim Çatı Güneş Enerjisi Santrali Projesi’nin güneş paneli kısmının üretimini Peak PV Solar Teknolojileri A.Ş. gerçekleştirecek. 

Projede yer alacak paneller, 550 Watt Mono Bifacial Güneş Paneli özelliklerinde olacak. Bu tür güneş panelleri, daha verimli enerji üretimi için hem ön hem de arka yüzeylerinden güneş ışığını toplama kapasitesine sahip olmasıyla biliniyor. ☀️

Europower Enerji (EUPWR)’den 19,14 Milyon Dolarlık Güneş Paneli Projesi

💰 Üretim Bedeli

Projenin güneş paneli kısmının toplam bedeli ise 19,14 milyon dolar olarak belirlendi. Güncel döviz kuru üzerinden yapılan hesaplamayla bu bedel, 515,82 milyon TL’ye denk geliyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP