Borsa Haberleri

Europower Enerji, 2,7 Milyon Dolarlık İhaleyi Kazandı

Mart 6, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Europower Enerji, 2,7 Milyon Dolarlık İhaleyi Kazandı

Europower Enerji (EUPWR), Uludağ Elektrik tarafından açılan ihaleyi kazandığını KAP’a bildirdi.

Yapılan açıklamaya göre 11 Ocak 2023’te ihalede en avantajlı teklifin verildiğini duyuran şirket, kesin sonuç belgesinin taraflarına ulaştığını bildirdi. Buna göre “UEDAŞ 2024 yılı Yatırım Malzemeleri Alımı İşi” konulu ihalede en avantajlı teklifi veren şirket ihaleyi kesin olarak kazandı.

İhaleye dair anlaşmanın 10 gün içeresinde imzalanacağı belirtilen açıklamada, işin parasal bedelinin 2,7 milyon dolar olduğu açıklandı. Söz konusu tutar güncel kurla 86 milyon TL’ye tekabül ediyor.

Europower’ın toplam iş anlaşmalarının değeri 5,6 milyar TL değerinde bulunuyor. Şirket son iş anlaşmalarını 8 Şubat, 23 Şubat ve 26 Şubat’ta duyurmuştu. Bu anlaşmaların parasal değeri sırasıyla 1,8 milyon avro, 2,9 milyon avro ve 7,3 milyon avro olarak gerçekleşmişti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP