BIST Şirket Haberleri

Europap Tezol 100% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Europap Tezol 100% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?
Google News Icon Takip Et

Europap Tezol (TEZOL), şirket sermayesini 220 milyon TL’den 100% oranında bedelsiz olarak 440 milyon TL’ye yükseltecek.

Bölünme gününe kadar portföyünde Europap Tezol hissesi bulunan tüm yatırımcılar bedelsiz sermaye artırımından yararlanabilecek.

Hissenin 100% oranında bölünmeye gitmesiyle birlikte 100 lotu bulunan yatırımcının 200 lotu olacak.

Bölünme Sonrası Hissenin Fiyatı Kaç TL Olacak?

Europap Tezol, 31,70 TL’den bölünürse 12 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla düzeltilmiş pay fiyatı olan 15,85 TL’den işlem görmeye başlayacak.

Europap Tezol Bedelsiz Sermaye Artırımı Ne Zaman? 

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Europap Tezol’un bedelsiz sermaye artırım başvurusunu 6 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla onayladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan şirket, bölünme tarihini 12 Temmuz 2023 olarak duyurdu.

Bedelsiz Sermaye Artırımı için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında, Europap Tezol (TEZOL) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bölünmeden elde edilen lotlar otomatik olarak yatırım hesabına yansıtılır ve hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görmeye başlar.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu