Borsa Haberleri

Erdemoğlu Holding’ten Sasa’nın Devam Eden Yatırımlarına İlişkin Açıklama

March 25, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Erdemoğlu Holding’ten Sasa’nın Devam Eden Yatırımlarına İlişkin Açıklama

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Sasa Polyester’in (SASA) devam eden yatırımları hakkında bilgi verdi.

Erdemoğlu, 450 bin ton kapasiteli 550 milyon dolarlık elyaf yatırımı için inşaatın devam ettiğini ve 2025’te yatırımın faaliyete geçmesini beklediklerini aktardı. Şirketin diğer bir yatırımı olan 1,5 milyar dolarlık PTA yatırımını ise 6. ayda bitirmek istediklerini belirten Erdemoğlu, söz konusu yatırımın bir iki ay gecikmeli olarak devreye alınabileceğini belirtti.

950 bin ton kapasiteli ve 350 milyon dolarlık “cips” yatırımının ise devam ettiğini ve 2025’te faaliyete geçmesini planladıklarını aktaran Erdemoğlu “Yani, Adana’da 2.4 milyar dolarlık yatırımımız sürüyor.” ifadelerini kullandı.

“Yumurtalık için Bakanlığın Onayını Bekliyoruz”

Erdemoğlu, Yumurtalık’ta devam eden yatırım için ise “Yumurtalık’ta 10 milyon metrekarelik yer almıştık. Yatırıma başlayabilmek için Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan onay bekliyoruz.” dedi.

Erdemoğlu Holding'ten Sasa'nın Devam Eden Yatırımlarına İlişkin Açıklama

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Ekonomim