Borsa Haberleri

Erciyas Çelik Boru, Yeni Şirket Kuracak

Şubat 26, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Erciyas Çelik Boru, Yeni Şirket Kuracak

Erciyas Çelik Boru (ERCB), yeni bir bağlı ortaklı kurulması için karar aldı. Açıklamaya göre yeni kurulacak olan şirketin 55%’i Erciyas Boru’nun, 45%’i ise grup şirketi olan RC Endüstri Ulaşım Araçları’na ait olacak.

“Erciyas Hyperloop Teknoloji Sanayi” unvanıyla kurulacak şirketin sermayesinin ise 250 bin TL olduğu ifade edildi. Erciyas Boru, yeni nesil ulaşım biçimi olan Hyperloop ile ilgili Ar-Ge çalışmalarının ve ekosistemde yer alan kurumlarla ortak çalışmaların devam ettiği bilgisini verdi.

Hyperloop Teknolojisinde Kullanılacak Vagon ve Tüpleri Üretecek

Yeni şirket kararının bu kapsamda faaliyetlerin daha etkin, şeffaf ve izlenebilir olması amacı taşıdığı ifade edildi. Erciyas Hyperloop Teknoloji Sanayi’nin faaliyet alanlarının ise; Hyperloop teknolojisinde kullanılacak kapsül vagon ve tüplerin üretimi olacağı belirtildi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti