Borsa İstanbul

Enka İnşaat (ENKAI): Shotton Kağıt Fabrikası Projesinde Önemli İlerleme Kaydedildi

December 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Enka İnşaat (ENKAI): Shotton Kağıt Fabrikası Projesinde Önemli İlerleme Kaydedildi

Enka İnşaat (ENKAI), Shotton Kağıt Fabrikası projesine ilişkin olarak açıklama yaptı.

Şirketin resmi X hesabından yapılan açıklamada projede önemli bir ilerleme kaydedildiği belirtildi. Yapılan açıklamada dönüşüm projesinin tamamlanmasıyla birlikte tesisin, kağıt üretimden karton, oluklu mukavva ambalaj ve kağıt mendil üretimine geçeceği ifade edildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

“Proje faaliyetlerinin 1. aşamasında, yeni bir kâğıt fabrikası, depo ve sevkiyat alanı, kimyasal bina, birleşik ısı ve güç sistemi binası, atık su arıtma tesisi ve eski oluklu konteynerlerden oluşan yeni bir karton fabrikası inşa edilmektedir. Aralık 2023 sonu itibarıyla yaklaşık 400.000 insan-saat ve 430 günlük çalışma tamamlanmıştır.

En yüksek kalite, güvenlik ve sürdürülebilirlik standartlarına bağlı kalarak, bu çok önemli projenin zamanında teslim edilmesini sağlama konusundaki sarsılmaz kararlılığımız devam etmektedir. Bu ilkeler, ENKA’nın küresel projelerinin başarısı için sürekli olarak temel teşkil etmiştir ve Shotton Kâğıt Fabrikası Projesi’nin tamamı boyunca bu ilkeleri sürdürme konusundaki sarsılmaz kararlılığımız devam etmektedir.”

Enka İnşaat (ENKAI): Shotton Kağıt Fabrikası Projesinde Önemli İlerleme Kaydedildi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: X