Altın Yorumları

Enflasyon Verisi Öncesi Altında Görülen Yükseliş Kısıtlı Kaldı

August 10, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Enflasyon Verisi Öncesi Altında Görülen Yükseliş Kısıtlı Kaldı

Altın fiyatları, bugünkü enflasyon (TÜFE) verisi öncesinde toparlanmaya başladı ancak beklentilerden daha hafif gelen tüketici fiyatları rakamlarına büyük bir tepki vermedi. 

ABD vadeli altın kontratları TSİ 16.00’da 1.957 dolardan işlem görürken, spot altın 1.926 dolar seviyesinden işlem gördü. 

ABD Çalışma Bakanlığı, enflasyonun haziran ayındaki 0,2%’lik artışın ardından temmuzda da 0,2% arttığını açıkladı. Söz konusu veri, Wall Street beklentilerine paralel geldi. 

Ancak yıllık enflasyon, tüketici fiyatlarına ilişkin farklı bir resim çizdi. Yıllık enflasyon, son 12 ay içinde haziran ayındaki 3%’ten temmuzda 3,2%’ye yükseldi. Yine de yıllık enflasyon, ekonomistlerin 3,3% konsensüs beklentisinden daha zayıf geldi. 

Enflasyon Verisi Öncesi Altında Görülen Yükseliş Kısıtlı Kaldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC