Borsa Haberleri

EBRD’den Enerjisa’ya (ENJSA) 100 Milyon Dolara Kadar Kredi Desteği

January 31, 2024 • 2 dakika okuma süresi
EBRD’den Enerjisa’ya (ENJSA) 100 Milyon Dolara Kadar Kredi Desteği

Enerjisa Enerji (ENJSA), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan (EBRD) deprem bölgesindeki yatırımları için 100 milyon dolara kadar kredi alacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Enerjisa, Toroslar EDAŞ’ın elektrik dağıtım şebekesinin modernizasyonu ve yeniden yapılandırılması kapsamında EBRD’den 100 milyon dolara kadar kredi desteği sağlayacak.

Enerjisa, Bölgesel Yeniden Yapılanma ve Kalkınma Merkezi (RRDC) ile işbirliği kapsamında deprem bölgesinde; ekonomik, sosyal, kültürel ve sivil toplumun yeniden yapılanması ve kalkınması için insan sermayesi, gelir yaratma, sürdürülebilir ekonomik kalkınma girişimlerinin stratejik planlamasına destek olmayı hedefliyor.

163 Bin Kişinin Enerjiye Ulaşması Sağlanacak

Söz konusu proje ile depremden etkilenen bölgelerde yaşayan 163 binden fazla kişinin enerjiye ulaşımı sağlanacak.

Ek olarak, EBRD ile yapılan işbirliği kapsamında bölgede etkilenen halk için geçim kaynaklarının oluşturulması, tarımda sürdürülebilir becerilerin kazandırılması ve enerji verimliliği eğitim modülleri gibi alanlara odaklanılacak.

EBRD'den Enerjisa'ya (ENJSA) 100 Milyon Dolara Kadar Kredi Desteği

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT