BIST Şirket Haberleri

Enerjisa Enerji (ENJSA), Eşarj’ın Tamamını Satın Aldı

July 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Enerjisa Enerji (ENJSA), Eşarj’ın Tamamını Satın Aldı

Türkiye’nin enerji sektörünün öncülerinden Enerjisa Enerji (ENJSA), elektrikli araç şarj istasyonu ağı konusunda lider olan Eşarj’ın tüm hisselerini satın alarak şirket bünyesine kattı. 🔌

Eşarj’ın Önemi ve Hizmetleri 🔝⚡

Türkiye’nin ilk ve en fazla hızlı şarj istasyonuna sahip şirketi Eşarj, şu anda 60’ın üzerinde şehirde, 400’den fazlası yüksek hızlı (DC) olmak üzere 600’ün üzerinde şarj istasyonu ile hizmet veriyor. Bunun yanı sıra Eşarj’ın kurduğu 360kW gücündeki ilk istasyon ile birlikte sektördeki liderliğini koruyor.

Enerjisa Enerji (ENJSA), Eşarj’ın Tamamını Satın Aldı

Enerjisa Enerji’nin Eşarj’la İlişkisi ve Hedefleri 🎯💰

Enerjisa Enerji, Eşarj’ın çoğunluk hisselerini 2018 yılında satın alarak şirketin yönetimine geçmişti. 2021 yılında ise Eşarj’daki çoğunluk hisse payını 80%’den 94’e yükseltmişti. Son 2 yılda 250 milyon TL’lik yatırım yapan Enerjisa Enerji, Eşarj ile 2023 yılı sonuna kadar 81 ilde en az 1 yüksek hızlı (DC) olmak üzere toplam 1000 istasyon kurma hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.

Enerjisa Enerji CEO’su ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar, şirketlerinin elektrikli araç şarj istasyonu ekosisteminde lider olmayı ve bu alanda yatırımlar yaparak ekosistemi güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.🎖️

Enerjisa Enerji (ENJSA), Eşarj’ın Tamamını Satın Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks