Borsa Haberleri

Enerjisa: 2023’te Yatırımlarımız 15,7 Milyar TL’ye Ulaştı

Enerjisa: 2023’te Yatırımlarımız 15,7 Milyar TL’ye Ulaştı
Google News Icon Takip Et

Enerjisa (ENJSA), CEO’su Murat Pınar, şirketin 2023 yıl sonu bilançosuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Pınar, 2023’te yaşadıkları zorlukların paydaşlarına verdikleri sözleri tutmalarına engel olmadığını belirterek, “daha iyi bir gelecek” ve yeni enerji dünyasına öncülük etme vizyonları doğrultusunda hareket etmeye devam ettiklerini belirtti.

E-mobilite ve müşteri çözümleri alanlarındaki yatırımlarını 3 kat artırdıklarını belirten Pınar “Bu kapsamda yatırımlarımız yılın tamamında 15.7 milyar TL’ye ulaştı. 2024 yılında da yatırımlarımıza ve topluma fayda sağlayacak projeler üretmeye, iş birlikleri geliştirmeye, tüm paydaşlarımız ve ülkemiz için değer yaratmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Enerjisa Enerji CFO’su Dr. Philipp Ulbrich ise, yüksek enflasyon ortamında düzenlemeye tabi olan bazı maliyetler konusunda zorlandıklarını belirterek, zorluklara rağmen verimliliği artırma yönündeki sürekli çalışmaları sürdürdüklerini ifade etti.

Ulbrich, zorlu koşullara rağmen 2023 yılında hedeflerine ulaştıklarını belirterek şöyle devam etti:

“Sürdürülebilir yatırım planımız sayesinde yıllık bazda net kârımız 2023’te hedeflerimiz ile uyumlu olarak 30%’dan fazla artarak 5,8 milyar TL’ye ulaştı. Aynı metrik enflasyon muhasebesi sonrası ise 3,4 milyar TL olarak gerçekleşti. Yılın geri kalan döneminde uzun vadeli kredi süreçleri için çok uluslu kuruluşlarla süreçlerimizi sürdürürken, finansman ihtiyaçlarımız için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks