ABD Borsası Notları

Endekste Yeni Rekor! Yatırımcı İlgisi Hangi Hisselerde?

Şubat 23, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Endekste Yeni Rekor! Yatırımcı İlgisi Hangi Hisselerde?

Nvidia (NVDA) bilançosuyla yükselen yatırımcı risk iştahı yüksek kalmaya devam ediyor. ABD hisse senedi endeksleri haftanın son işlem gününde zirve seviyeleri test ediyor. S&P 500 endeksi ilk defa 5.100 seviyesinin üstüne çıkarak rekor kırdı. Endeks, Ocak 2023’ten beri en iyi ayını yaşıyor.

Bilanço sezonu devam ederken dün bilanço açıklayan Block (SQ), dördüncü çeyrek gelirinin Wall Street beklentisini aşmasıyla hisseleri 20%’den fazla yükseldi. Bilanço açıklayan bir diğer şirket Carvana (CVNA) hisseleri ise şirketin 2024’te perakende segmentinin büyümesini beklediğini açıklamasından sonra 30% arttı.

Yüksek risk iştahı devam ederken hazine tahvili getirileri baskılanıyor. ABD 2 Yıllık Hazine getirisi 4,70%’e ve 10 Yıllık Hazine getirisi 4,31%’e geriledi.

Bugün veri takvimi sakin görünüyor. Gelecek hafta ise yatırımcılar GSYH, PMI ve PCE verilerini takip edecek.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🌕 LUNR – Intuitive Machines

🔬 AXTI – AXT

📺 WBD – Warner Bros Discovery  

🚗 RIVN – Rivian Automotive  

🛒 JD – JD.com  

🚖 LYFT – Lyft  

🖥️ NVDA – Nvidia  

🩺 DXCM – DexCom  

🚀 KTOS – Kratos Defense

🌐 AAOI – Applied Optoelectronics 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq