Borsa İstanbul Notları

Endeksin Gözü 8.000 Seviyelerinde

January 11, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Endeksin Gözü 8.000 Seviyelerinde

📊 BIST100 endeksinde genel pozitif seyir devam ediyor. Kâr realizasyonları görülse de alıcıların daha güçlü ve ısrarcı olduklarını söylemek mümkün. 16.00 -16.15 itibarıyla 7.877 seviyelerinde 0,04% yatay seyirde seyre devam ediyor.

👉 Son zamanlarda gerçekleşen fiyatlamalara bakarak toparlanma eğiliminin istikrar kazanmaya başladığı söylenebilir. Ancak endeks psikolojik bir eşik olan 8.000 seviyelerinin henüz altında fiyatlanmaya devam ediyor. 8.000 üzeri kalıcılık yaşanması teknik güçlenme için önemli bir sinyal olabilir.

💡 Bankacılık endeksi güçlü seyre devam ederken diğer sektörlerin de yükselişe destek olmaları algılarda pozitif düşünceleri destekledi. TCMB Başkanı Gaye Erkan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in ABD’de gerçekleştirecekleri sunumun olumlu yönde beklenti oluşturmaya devam ettiği söylenebilir.

📌 Günlük kapanış henüz gerçekleşmese de yükseliş ile pozitif ayrışan sektörler;.

  • BIST Spor
  • BIST Madencilik
  • BIST Turizm
  • BIST Ticaret
  • BIST Halka Arz

📈 Yabancı ilgisinin arttığı ve daha da artabileceği beklentileri gündemdeyken yönelimlerin daha likit olan varlıklara olabileceği düşünülüyor. Bu anlamda işlem hacmi ve derinliği daha yüksek hisselerin yabancı yatırımcılarca ön planda olabileceği düşünülebilir. Ayrıca 4. çeyrek finansalları yaklaşırken güçlü bilanço beklentisi olan şirketlerde pozitif ayrışmalar beklenebilir.

Endeksin Gözü 8.000 Seviyelerinde

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Matriks.