ABD Borsası Notları

Endeks Zirve Tazeledi

January 24, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Endeks Zirve Tazeledi

ABD hisse senedi endeksleri güne sınırlı yükselişle başlıyor.

Dün kapanış sonrasında bilançosunu paylaşan Netflix hisseleri 10%’dan fazla yükseldi. Netflix (NFLX) hisselerinin bu yükselişi, S&P 500 endeksini yeni zirveye taşıdı. 

Netflix’in bilançosuna ilişkin detaylar için buraya göz atabilirsin.

Netflix dışında, AT&T (T) ve Dupont (DD) ise beklenenden düşük kazançlar nedeniyle değer kaybetti. 

Bugün kapanış sonrasında Tesla (TSLA), Las Vegas Sands (LVS) ve IBM’in (IBM) bilançoları, yatırımcıların odak noktası olacak. Şu ana kadar bilanço açıklayan S&P 500 şirketlerinin 15%’inden fazlası, Wall Street beklentilerini aşan sonuçlar bildirdi.

Makroekonomik tarafta ise yatırımcılar, ABD öncü 4. çeyrek GSYH ve çekirdek kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi (PCE) verilerine odaklanacaklar.

Tahvil tarafında ise eski Fed üyesi Bullard’ın erken bir faiz indirimi lehine yaptığı yorumların ardından faiz oranları düştü. Mart ayında Fed’in 25 baz puanlık faiz indirimi ihtimali, 40%’lardan 50% seviyesinin üzerine yükseldi. 10 yıllık Hazine tahvili getirisi ise 4,09%’a geriledi. 

Endeks Zirve Tazeledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı