Borsa Yorumları

“En İyi Defans Hücumdur” Diyen Portföy Uzmanının Seçtiği İki Hisse!

February 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
“En İyi Defans Hücumdur” Diyen Portföy Uzmanının Seçtiği İki Hisse!

Kasvetli geçen 2022’nin ardından borsalar gidişatı tersine çevirmiş gibi görünüyor. Ancak faiz artırımlarıyla ilgili belirsizliğin sürmesi ve resesyon olasılığının hâlâ devam ediyor olması sebebiyle piyasa gözlemcileri, bunun bir başka ayı piyasası rallisi mi, yoksa yeni bir boğa piyasasının başlangıcı mı olduğuna karar vermekte zorlanıyor.

Hal böyleyken, T. Rowe Price hisse senedi bölümü portföy uzmanı Rahul Ghosh, yatırımcıların “en iyi defans hücumdur” yaklaşımını benimsemeleri gerektiğini belirtti.

Ghosh’un favori olarak gördüğü hisselerden biri de, yapay zeka “silahlanma yarışının net bir şekilde kazananı” olarak nitelendirdiği çip üreticisi Nvidia (NVDA).

  • Analist, Nvidia hisselerinin geçen ay önemli ölçüde yükseldiğini, ancak veri merkezi platformu ve bulut bilişim çözümleri gibi iş kollarından elde edeceği gelir nedeniyle bu hisseye olumlu bakışını koruduğunu belirtti.
  • Ghosh sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı: “Bulut bilişim süreci yavaşlıyor olabilir ama henüz bitmedi. 50%’lik büyüme hızının 30%’a düşmesinden bahsediyoruz ve bu yavaşlama muhtemelen önümüzdeki yıl yine devam edecek. Bu durum küçümsenecek bir şey değil.

Analistin favori hisselerinden bir diğeri ise, dünyanın en büyük mal ve kaza sigortası şirketi olan Chubb (CB). 

  • Gosh, yüksek faiz oranı ortamında sigortalama oranının ve yatırım gelirlerinin artması sayesinde şirketin önümüzdeki birkaç yıl içinde hisse başına kâr açısından çift haneli bir büyüme kaydedeceğine inanıyor.
  • Analist, iklim değişikliğinden kaynaklanan olaylara ilişkin riskin artmasına karşı yönetimin kendisini uyarlama yeteneğinin piyasa tarafından yeterince fiyatlanmadığını belirtti. Ayrıca, bu hisseyi tarihsel ortalamanın altında yani “Covid döneminin en düşük” çift haneli fiyat-kazanç oranından satın alma fırsatını yatırımcılara verdiğini sözlerine ekledi.

"En İyi Defans Hücumdur" Diyen Portföy Uzmanının Seçtiği İki Hisse!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC