ABD Borsası Notları

En Hızlı Hisseler (Mart)

Mart 21, 2024 • 2 dakika okuma süresi
En Hızlı Hisseler (Mart)

Fed’in Mart toplantısında verdiği güvercin mesajlar sonrasında piyasada yatırımcı iştahının arttığı takip ediliyor. 

Hisse senedi endekslerinde pozitif görünüm takip edilirken; beta katsayısı yüksek, yani endeksten bile çok yükselen veya düşen hisseler neler?

Beta katsayısı nedir?

Beta katsayısı, hisselerin borsaya kıyasla hareket hızını ölçer. Bu listede de beta katsayısı görece yüksek hisseler yer alıyor.

Betası yüksek hisseler, borsalar yükselirken daha çok yükselir, düşerken de daha çok düşer. Bu yüzden borsalar yükselişteyken betası yüksek hisselere sahip olmak, borsanın yükselişinden daha çok yararlanmayı sağlar.

Borsalar düşüşteyken bu hisselere sahip olmak ise borsanın düşüşünden daha fazla zarar etmeye neden olur. Bu nedenle yatırımcılar, düşüş zamanlarında betası yüksek hisselerden uzak durur.

Bu şirketleri nasıl belirledik?

  • Nasdaq ve NYSE borsalarında işlem görmesi
  • 1 yıllık ortalama işlem hacminin 250 milyon dolardan yüksek olması

Bu kriterlere uyan hisseleri bir havuzda toplayıp Beta katsayılarına göre büyükten küçüğe doğru sıraladık. 08.03.2024 tarihindeki güncel verilere dayanarak oluşturulan bu listeye “En Hızlı Hisseler” başlığından ulaşabilirsin.

İşte, bu listeye giren hisseler 👇

🚗 CVNA – Carvana 

💳 AFRM – Affirm Holdings

📈 UPST – Upstart Holdings

💻 SMCI – Super Micro Computer

⛏️ MARA – Marathon Digital Holdings

🔗 RIOT – Riot Blockchain

🔮 PLTR – Palantir Technologies

🖥️ ARM – Arm Holdings

💸 SOFI – SoFi Technologies

📺 ROKU – Roku

☁️ NET – Cloudflare

💰 COIN – Coinbase Global

🎮 U – Unity Software

🧊 MRVL – Marvell Technology

Yatırım dünyası bazen karmaşık olabilir ve her yatırımın riskleri bulunabilir. Bu liste, yatırımcılara potansiyel fırsatlar sunmayı amaçlasa da her yatırımcının kendi araştırmasını yapması ve finansal hedeflerine uygun yatırım kararları alması önemli. 

Unutma ki, geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir ve piyasalardaki dalgalanmalar riskleri içermektedir.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: StockRover

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti