Borsa Yorumları

En Güvenilir Temettü Aristokratları Listesinde 3 Yeni Hisse!

January 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
En Güvenilir Temettü Aristokratları Listesinde 3 Yeni Hisse!

En güvenilir temettü aristokratlarının bulunduğu listeye, önümüzdeki hafta üç yeni isim ekleniyor.

Nordson (NDSN),  C.H.Robinson (CHRW) ve  J.M. Smucker (SJM) S&P 500 Dividend Aristocrats (temettü aristokratları) listesine girmeye hak kazandı ve salı günü S&P Dow Jones Indices’ten yapılan açıklamada 1 Şubat itibariyle endekse dâhil edilecekleri duyuruldu.

S&P 500 Temettü Aristokratları Endeksi ana endeksteki hisseler içinde en azından son 25 yılda temettülerini artıran isimler arasından seçiliyor. S&P Dow Jones Indices verilerine göre S&P 500’e geçen yıl katılan Nordson aslında kesintisiz 42 yıldır temettü artışı sağlamış durumda. Şirketin geçen yıl yaptığı basın açıklamasında bu serinin daha da uzun olduğu ve 59 yıla ulaştığı belirtilmişti.

Bu endeks sadece en güvenilir temettü hisseleri kulübü değil aynı zamanda yatırımcılar için de kullanışlı bir araç. Geçmişe baktığımızda bu hisselere yatırım yapmanın defansif niteliklerle birlikte aynı zamanda uzun vadeli büyüme de sağladığı görülüyor.

Örnek vermek gerekirse; ProShares S&P 500 Dividend Aristocrats ETF (NOBL) fonu geçen yıl ana endeksteki ortalama şirketlerin performansını rahat bir şekilde aştı ve -6,5%’lik bir toplam sonuca ulaştı. Geçtiğimiz beş yıl boyunca fonun yıllık bazda sağladığı getiri 9%’un üzerinde.

En Güvenilir Temettü Aristokratları Listesinde 3 Yeni Hisse!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC