Ekonomi ve Finans Haberleri

Emtialar Bu Sene ‘Çok İyi Kazandırabilir’ – Goldman Sachs

Emtialar Bu Sene ‘Çok İyi Kazandırabilir’ – Goldman Sachs
Google News Icon Takip Et

Kitco’ya göre pazartesi günü yeni bir araştırma raporunda görüşlerini paylaşan Goldman Sachs analistleri, emtiaların diğer varlık sınıflarından daha iyi performans gösterebileceğini belirten “toplam getirilerine” bakıldığında 2023’te “yükseliş eğilimine girmeye” hazır olduğunu belirtti.

● Emtia fiyatları, artan faiz oranları ve düşük talep nedeniyle -gerilemeden önce- geçen yılın ilk yarısında yükseliş kaydetmişti. Yine de Goldman emtia araştırma başkanı Jeff Currie, stokların azaldığı bu ortamda Çin’in yeniden açılmasıyla birlikte çok olumlu bir 2023 bekliyor.

● Petrol piyasasında bazı faktörlerin tam olarak fiyatlandırılmadığını vurgulayan ve Çin’in yeniden açılmasını “oyun değiştirici” bir hamle olarak değerlendiren Goldman, “Petrol piyasaları, Rusya’daki üretimin gerilemesiyle birlikte talepteki artış beklentisini fiyatlamıyor.” şeklinde bir açıklama yaptı.

● Ham petrol, rafine petrol ürünleri, LNG ve soya fasulyesi gibi emtiaların “Çin’deki talep rüzgarını arkasına almaya son derece hazır” olduğu ifade edildi.

● Bankaya göre, önümüzdeki 12 aylık süreçte enerjinin 46,9%, endüstriyel metallerin 29,6% ve değerli metallerin 5,7% değer kazanması muhtemel.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha