Borsa Yorumları

Emsallerine Fark Atan Havayolu Hissesi!

December 2, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Emsallerine Fark Atan Havayolu Hissesi!

Cowen’ın 2023’te alınmasını tavsiye ettiği havayolu hissesi United Airlines (UAL).

Analist Helane Becker, uluslararası yolcu taşımacılığındaki toparlanmadan olabilecek en iyi şekilde faydalanan ve sektör lideri olan United Airlines (UAL) hisselerini gelecek yıl için ilk tercihi olarak nitelendirdi. Analistin belirlediği 65 dolarlık fiyat hedefi, hissenin çarşamba günkü kapanış fiyatı olan 44,17 dolara kıyasla 47%’den fazla yükselme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

Becker çarşamba günü kaleme aldığı bir bilgilendirme yazısında, “2023 için ilk tercihimiz olarak United Airlines’ı (UAL) destekliyoruz. Yıl başından bugüne kadar 2022’de özellikle S&P 500’ün ve NYSE ARCA Airline endekslerinin performansını geride bırakarak öne çıkan bir hisse” ifadelerini kullandı.

Şirket, gerçekleştirdiği yapılanma ve yaptığı anlaşmalar sayesinde uluslararası taşımacılıkta yaşanan toparlanmadan faydalanacak bir konumda. Borçlarını ödemesine ve makro dalgalanmalar arasında yoluna devam etmesine yetecek miktarda güçlü bir likidite tamponuna sahip” diyen Becker, bu yıl yaptığı yeni hat eklemelerinin büyük çoğunda başarı kaydeden United Airlines’ın (UAL) 2023 yaz sezonu için portföyüne yeni uluslararası rotalar ekleyeceğine de dikkat çekti. Havayolu şirketi ayrıca, refah seviyesi daha yüksek müşterileri çekecek bir özellik olan “yatırılabilir koltuk” sayısında ABD’li rakiplerine kıyasla daha önde.

2023’te diğer ulaşım yollarının da toparlanmaya devam etmesi bekleniyor. Bilgilendirme yazısına göre analist, küresel salgın öncesi seviyenin yaklaşık 80%’inde seyreden iş seyahati segmentinde de fırsatlar doğacağını tahmin ediyor.

Becker yazısında, “İş seyahati segmentinin tümüyle eski seviyesine yükseleceğini ummuyoruz, ancak inanıyoruz ki hibrit çalışma ortamı muhtemelen 2023’te de devam edecek. İş amaçlı seyahat eden insanların gittikleri yerlerde birkaç gün fazladan tatil yapmalarını bekleyebiliriz. Mesela kış aylarında Miami’ye seyahat eden kuzeyli yolcular” ifadelerini kullandı.

United Airlines (UAL) hisseleri 2022’de hafif bir yükseliş kaydetmişti.

Emsallerine Fark Atan Havayolu Hissesi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC