Borsa Haberleri

Emlak Konut GYO’nun İstanbul’daki 2 Projesinde Pay Geliri Arttı

February 6, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Emlak Konut GYO’nun İstanbul’daki 2 Projesinde Pay Geliri Arttı

Emlak Konut GYO (EKGYO), İstanbul Halkalı’da 207 adet bağımsız bölüme ait yapı ruhsatı aldığını duyurdu. Diğer KAP açıklamalarında ise şirket, İstanbul Küçükyalı Nidapark ve Nida Park İstinye projelerinde askeri şirket toplam pay gelirlerini artırdığını açıkladı.

Şirketten KAP’a bildirilen açıklamaya göre “İstanbul Küçükçekmece Bizim Mahalle 2. Etap 1. Kısım Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi” kapsamında 186 adet konut ve 21 adet ticari üniteden oluşan toplam 207 adet bağımsız bölüme ait Yapı Ruhsatları alındı. Böylece proje genelinde toplam bağımsız bölüm sayısı 1428 adet olarak gerçekleşti.

Nidapark Projesinde Toplam Gelir Payı Yükseldi

Diğer bir KAP açıklamasında ise şirket, İstanbul Nidapark Küçükyalı projesinin “Arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı” kapsamında yüklenici firma ile yapılan sözleşmeye ek protokol gerçekleştirildiğini açıkladı.

Söz konusu gelişme sonucunda EKGYO’nun projede 2,1 milyar lira olan askeri şirket payı toplam geliri 2,2 milyar liraya yükseldi.

Bir başka KAP açıklamasında ise şirket, Nidapark İstinye projesinde “Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi” kapsamında yüklenici firma ile yapılan sözleşmeye ek protokol ile 4,07 milyar lira olan askeri şirket toplam pay gelirini 4,8 milyar liraya çıkardı.

Emlak Konut GYO'nun İstanbul'daki 2 Projesinde Pay Geliri Arttı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, KAP, KAP