Borsa Haberleri

Elon Musk: “Tesla 7/24 Aklımda”

May 20, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Elon Musk: “Tesla 7/24 Aklımda”

Tesla (TSLA) CEO’su Elon Musk perşembe günü yaptığı açıklamada, yatırımcıların, Twitter (TWTR) ile ilgili dikkatinin dağılmış olabileceğine ilişkin endişelerini gidermek adına Tesla’nın 7/24 aklında olduğunu söyledi. 

Musk Twitter’da yaptığı bir paylaşımda, Tesla’yı bırakıp Twitter’a yöneldiğini esprili bir dille gösteren bir görsel kullandı ve altına “Olay bu şekilde gözükebilir ancak bu doğru değil.” açıklamasında bulundu. 

Tesla, bu yıl yeni otomobil fabrikasını Teksas’ta açtı. Ayrıca Musk’ın şirketlerinden SpaceX’in de Teksas Boca Chica’da, Starbase ismiyle bilinen bir roket fırlatma üssü bulunuyor.

Tesla hisseleri, milyarderin Twitter anlaşmasını finanse etmeye yardımcı olmak için 8,5 milyar dolarlık Tesla hissesi satışının ardından değerinin üçte birini kaybetti.

Tesla’nın üretimini azaltan koronavirüs önlemleri ve şirketin S&P Sürdürülebilirlik Endeksi’nden çıkarılması üzerine hisseler daha da çok zarar gördü.

Analist Daniel Ives perşembe günü, Çin’deki üretim kesintisinin Tesla’nın hedef hisse fiyatını düşürdüğünü belirtti ve Musk’ın Twitter anlaşmasındaki dikkat dağıtıcı unsurların genel anlamda bir risk taşıyabileceği konusunda uyarılarda bulundu. 

Tesla’nın önemli bireysel yatırımcılarından olan Leo KoGuan, elektrikli otomobil üreticisini hisselerini geri almaya çağırdı.  Geçtiğimiz yıl, Tesla’nın üçüncü büyük bireysel hissedarı olan KoGuan, Musk’ın “büyük misyonuna” inandığı için yüklü miktarlarda yatırım yaptığını söylemişti. Mart ayındaki bir açıklamasında, hisselerin düştüğü esnada kendisinin daha fazla Tesla hissesi aldığını da eklemişti.

Elon Musk: "Tesla 7/24 Aklımda"

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı