Borsa Haberleri

Elon Musk, Met Gala’da Twitter’a Dair Açıklamalar Yaptı

Elon Musk, Met Gala’da Twitter’a Dair Açıklamalar Yaptı
Google News Icon Takip Et

Tesla (TSLA) CEO’su Elon Musk’a 2022 Met Gala’da annesi Maye eşlik etti. Moda etkinliğinde, klasik bir smokin giymeyi tercih eden 50 yaşındaki dünyanın en zengin adamı, kırmızı halıda Twitter (TWTR)‘ı satın almasıyla ilgili gelen sorulara da cevap verdi.

Vogue canlı yayın sunucusu LaLa Anthony ile konuşan Musk, “Amacım Twitter’ı olabildiğince kapsayıcı bir hale getirmek” dedi.

Musk aynı zamanda, insanların, sosyal medya platformunu “ilginç, komik ve eğlendirici” bulmasını umduğunu ve onların hayatlarını daha iyi hâle getireceğine inandığını da ekledi.

Musk’ın sosyal medya platformu Twitter’ı 9,2%’sini satın aldıktan sonra geçtiğimiz günlerde şirketi 44 milyar dolara alma konusunda şirket ile anlaştığı duyurulmuştu.

İlgili haberler:

Tesla CEO’sunun Twitter hakkında ses getiren açıklamalarının yanı sıra, Amber Heard ve Johnny Depp arasındaki hakaret davasında da adı geçti.

Musk’ın davada tanıklık yapacağı konuşuluyordu, fakat tanık olarak listelenmesine rağmen avukatı Alex Spiro aracılığıyla yapılan açıklamada, kürsüye çıkmayacağı söylendi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı