Bültenler

Elon Musk, Twitter’ın Tamamını Satın Almak İstiyor

Elon Musk, Twitter’ın Tamamını Satın Almak İstiyor
Google News Icon Takip Et

Şu an için dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, sosyal medya şirketinin yönetim kurulu üyeliğini reddettikten birkaç gün sonra Twitter (TWTR)‘ı yaklaşık 41 milyar dolara satın almayı teklif etti.

  • Bir adım geriden: Musk, yönetim kurulana katılmayacağını söyledikten sonra Twitter’ın CEO’su Parag Agrawal şu yorumu yapmıştı: “Yönetim Kurulunda olsunlar veya olmasınlar, hissedarların girdilerine her zaman değer verdik ve vereceğiz. Elon bizim en büyük hissedarımız ve onun katkılarına açık olacağız.”

Musk, Twitter hisselerini 54,20 dolardan, yani şu anki fiyatının (45,85 dolar) 18% üstünde satın almak istiyor.

Haberin duyulmasının ardından Twitter’ın hisseleri piyasa öncesi işlemlerde 12% arttı.

🐦 Musk, Twitter’ın Özel Bir Şirket Olmasını İstiyor

Musk, Twitter Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor‘a yazdığı bir mektupta, “Yatırımımı yaptığımdan beri, şirketin mevcut halinin gelişmeye ve topluma hizmet etmeye açık olmadığını düşünüyorum. Twitter’ın özel bir şirket olarak dönüştürülmesi gerekiyor.” dedi.

Musk ayrıca, teklifinin kabul edilmemesi durumunda Twitter’daki pozisyonuna değerlendirmeye alacağını ima etti:

  • “Teklifim en iyi ve son teklifim ve kabul edilmezse hissedar olarak konumumu yeniden gözden geçirmem gerekecek.”

Bu haftanın başlarında Musk, görev süresi başlamak üzereyken Twitter yönetim kuruluna katılma planından vazgeçtiğini söyledi.

Çünkü ünlü milyarderin yönetim kurulu koltuğuna oturması, şirketin olası bir devralınmasını engelleyebilirdi.

👉 Twitter Hissesi Nasıl Alınır? Nereden Alınır?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı