BIST Şirket Haberleri

Elite Naturel (ELITE) Fiyat Hareketleriyle İlgili Açıklama Yaptı

Eylül 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Elite Naturel (ELITE) Fiyat Hareketleriyle İlgili Açıklama Yaptı

Borsa İstanbul, 19 Eylül 2023 tarihli yazısında Elite Naturel Organik Gıda’nın (ELITE) paylarında meydana gelen olağanüstü fiyat ve miktar hareketine dair bir açıklama yapılmasını talep etmişti. Şirket, bu hareketlilikle ilgili bilgilendirme metni yayınladı.

Ne Oldu da Fiyatlar Bu Kadar Yükseldi? 🤔

Elite Naturel Organik Gıda, özellikle sonbaharın gelmesiyle birlikte artan salgın hastalık tehditleri nedeniyle, doğal ve sağlıklı ürünlerine olan ilginin artacağı beklentisi olduğunu ifade etti. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Walmart Inc. ile olan ticari ilişkiler hakkında olumlu beklentilerin de fiyat ve miktar hareketliliğini tetiklediği belirtildi.

Kamuyu Aydınlatma Süreci 📢

Şirket, çalışılan bu projelerle ilgili olarak kamuyu aydınlatma ile ilgili mevzuat hükümleri kapsamında, özel durum açıklaması yapılmasını gerektiren bir gelişme olduğunda, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda ivedilikle açıklama yapılacağını belirtti.

Elite Naturel (ELITE) Fiyat Hareketleriyle İlgili Açıklama Yaptı

ALDI ile Yeni Bir Dönem Başlıyor 🌱

Şirket, 2021 yılındaki toplam küresel hacmi yaklaşık 120 milyar dolar olan ve 20 ülkede 12 binden fazla mağaza ile faaliyet gösteren ALDI ile yeni bir iş birliğine girdiğini açıkladı. İlk deneme satışları başarılı olduktan sonra ALDI’nın belirlediği mağazalarda Elite Naturel tarafından üretilen 5 çeşit ürün satışa sunuldu. Bu ürünler ALDI’nın “Simply Nature” ve “Specially Selected” markaları altında yer aldı.

Geleceğe Yönelik Projeler 🌍

Elite Naturel Organik Gıda, ALDI ile iş birliğinin gelecekte daha da genişleyeceğini belirtti. Yeni projeler için talepler ALDI’dan şirkete iletildi ve bu projelerin kapsamına ALDI’nın ABD dışındaki, özellikle Avrupa’daki mağazalarının da dahil olması sağlandı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti