Borsa Haberleri

Eksun Gıda, Yeni Şirket Satın Aldı

Mart 26, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Eksun Gıda, Yeni Şirket Satın Aldı

Eksun Gıda (EKSUN), “Lisanslı Depoculuk” alanında faaliyet göstermek üzere Babaeski Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk şirketini satın aldığını duyurdu.

Daha önce pay deviri için bakanlıktan onay alındığı hatırlatılan açıklamada, Babaeski Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk şirketinin 100%’ünü satın almak için hisse devir sözleşmesi imzalandığı ve işlemlerin tamamlandığı belirtildi.

Yapılan açıklamada söz konusu satın alımın parasal tutarının ise 37,3 milyon TL olduğu açıklandı. Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Babaeski Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketinin, Kırklareli ilinde, 30.000 ton kapasite izinli lisanslı depoculuk faaliyetlerine konu yatırıma hazır arazisi bulunmaktadır. “

Konuya ilişkin daha önceki açıklamalarımızda belirtildiği üzere, 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP