Borsa Yorumları

Eğitim Şart: Morgan Stanley’nin Favori Eğitim Sektörü Hisseleri

May 9, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Eğitim Şart: Morgan Stanley’nin Favori Eğitim Sektörü Hisseleri

Morgan Stanley, “henüz teknoloji entegrasyonunun başında” olan eğitim pazarındaki küresel harcamaların 2030’da 8 trilyon dolara ulaşacağını öngörüyor. 

Yatırım bankasına göre 2022’de 6 trilyon dolar olan bu rakam, dünyanın gayri safi milli hasılasının 5,9%’u demek.

Eğitim, dünya genelinde en parçalı sektörlerden biri ve konsolidasyon süreci teknoloji entegrasyonunun henüz çok başında.” diyen Morgan Stanley analistleri, teknolojinin yanı sıra eğitim sektöründeki sorunların şirketleri çözümler bulmaya itmesi ve eğitim hisselerindeki düşük değerlemelerin yatırım fırsatlarını artıracağını düşünüyor. 

📚 Morgan Stanley’nin eğitim sektöründeki favorileri ise Coursera (COUR) ve Arco Platform (ARCE).

Çevrimiçi eğitim içeriği platformu Coursera, Morgan Stanley’ye göre faaliyet verimliliğine sahip, erişilebilir ve uygun fiyatlı olması sebebiyle sektörün önemli bir oyuncusu. 

Coursera için 17 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat belirleyen yatırım bankası, “Genel olarak eğitim ettirilmesine yönelik ihtiyaç göz önüne alındığında Coursera’nın küresel olarak erişilebilir olmasını beğeniyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Morgan Stanley’nin bir diğer favorisi Arco Platform, Brezilya’nın lider eğitim şirketi. Şirketin 2025’e kadar 26%’lık yıllık bileşik büyüme kaydedeceğini öngören Morgan Stanley şirket için 17 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat belirlemiş. Bu da Arco hissesinin 42% yükselebileceği anlamına geliyor.  

Eğitim Şart: Morgan Stanley’nin Favori Eğitim Sektörü Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC