Borsa İstanbul

EGEPO’nun Teşvik Belgesi Başvurusu Bakanlık Tarafından Onaylandı

December 27, 2023 • 1 dakika okuma süresi
EGEPO’nun Teşvik Belgesi Başvurusu Bakanlık Tarafından Onaylandı

Nasmed Özel Sağlık Hizmetleri’nin (EGEPO), modernizasyon çalışmaları kapsamında 2009 yılında kurulan ilk hastanesine yönelik teşvik belgesi başvurusu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandı.

KAP’a yapılan açıklamaya göre onaylanan teşvik belgesinin yatırım tutarı 99,5 milyon TL olurken, bitiş tarihi ise 22 Aralık 2026 olarak belirlendi.

KDV İstisnasından Yararlanacak

KAP’a yapılan açıklamaya göre şirket, teşvik belgesi kapsamında; 50% vergi indirimi (Yatırıma Katkı Oranı 15%) ve KDV istisnasından yararlanacak.

Yatırım kapsamında bahse konu hastanedeki teknolojisi eskiyen tıbbi cihazlar yeni ve modern cihazlar ile değiştirilecek. Yapılan açıklamaya göre ek olarak hasta odaları, servisler, doktor muayene odaları ile ameliyathaneler de modernize edilecek.

EGEPO'nun Teşvik Belgesi Başvurusu Bakanlık Tarafından Onaylandı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP