BIST Şirket Haberleri

Eczacıbaşı (​​ECILC)’ndan 35 Milyon Avroluk Kapasite Artırımı Yatırımı

Eczacıbaşı (​​ECILC)’ndan 35 Milyon Avroluk Kapasite Artırımı Yatırımı
Google News Icon Takip Et

Eczacıbaşı İş Ortaklığı‘nın bir parçası olan Eczacıbaşı Monrol Nükleer Ürünler, kapasite artırımı amacıyla tam 35 milyon avro yatırım yapmayı planlıyor.

Yönetim Kurulu Kararı 📝

11 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında alınan bu karar, üretim kapasitesinin 2026 yılına kadar kademeli olarak devreye alınarak tamamlanacağını belirtiyor.

Yatırımın Büyüklüğü 💶

Yapılacak yatırımın büyüklüğü yaklaşık olarak 35 milyon avro olarak açıklandı. Bu yatırımın büyüklüğü, Eczacıbaşı Monrol’un bu alandaki ciddiyetini ve gelecek vizyonunu yansıtıyor.

Global Talep ve Yatırımın Önemi 🌍

Eczacıbaşı Monrol’un ürettiği Lu 177 ürünü için artan global talep, şirketin bu yatırımı yapma kararı almasında büyük bir etken. Kapasite artırımı ile birlikte şirket, global pazarda daha güçlü bir konum elde etmeyi hedefliyor.

Yatırımın Tamamlanacağı Tarih 🗓️

Yatırımın kademeli olarak devreye alınması planlanırken tüm sürecin 2026 yılında tamamlanması bekleniyor. Yani yaklaşık üç yıllık bir zaman diliminde bu yatırımın sonuçlarını görmek mümkün olacak.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP