ebebek, Halka Arz için Hazırlıklara Başladı!

May 31, 2023 • 2 dakika okuma süresi
ebebek, Halka Arz için Hazırlıklara Başladı!

Anne-bebek ürünleri perakende sektöründe lider olan ebebek, halka arz için düğmeye bastı. Şirket, 62 ildeki 208 mağazası ve dijital kanallarıyla hizmet veriyor. Halka arz gelirleriyle yurt içi ve yurt dışında hem mağaza sayısını hem de online satışlarını artırmayı planlıyor.

Halka Arz Süreci Başladı! 📝

ebebek Grup CEO’su Halil Erdoğmuş, 9 Mayıs 2023 tarihinde SPK’ya başvurarak halka arz sürecini başlattıklarını belirtti. Erdoğmuş, şirketin kuruluşundan bu yana olan yolculuğunu ve hedeflerini paylaştı.

ebebek’in Yolculuğu ve Hedefleri 🎯

ebebek, 2000 yılında bebek.com bilgi sitesini kurarak ailelere rehberlik etmeye başladı. 2001 yılında ise ebebek.com e-ticaret sitesini kurarak anne-babaların ve bebeklerin her türlü ihtiyacını bir arada bulabilecekleri bir platform oluşturdu. Şu anda Türkiye genelinde 62 ilde 208 fiziki mağazası olan bir e-ticaret sitesi olarak büyümeye devam ediyor. Halka arzla birlikte ebebek’in hem yurt içinde hem de yurt dışındaki gücünü daha hızlı artıracağına inanılıyor.

Yatırımcılar Ne Yapmalı?💡

Erdoğmuş, yatırımcıların yatırım kararlarını izahnameyi inceleyerek vermeleri gerektiğini belirtti. Yatırımcılar, taslak izahnameye şirket internet sitesi kurumsal.ebebek.com üzerinden ulaşabilir.

Hedef: Büyümek! 🚀

Halka arz kapsamında şirketin 24 milyon TL’si sermaye artırımı, 16 milyon TL’si ortak satışı olmak üzere nominal değeri 40 milyon TL olan paylarının halka arz edilmesi planlanıyor. Ayrıca 2022 sonu itibarıyla İngiltere’de ebebek.co.uk sitesi üzerinden online satış operasyonlarına başlandı. Önümüzdeki dönemde İngiltere’de mağazalaşmayı ve hem Avrupa’da hem de Ortadoğu’da yeni pazarlara girmeyi hedefliyor. İngiltere’den sonraki hedef pazarın Almanya olacağı öngörülüyor.

Pandemi Sürecinde ebebek Nasıl Bir Performans Gösterdi? 📊

Covid-19 pandemisi, perakende mağazacılığı olumsuz etkilese de online perakendecilik bu süreçten pozitif etkilendi. ebebek’in online satışları 2020 ve 2021 yıllarında büyük oranda artış gösterdi. 2021 yılının ikinci yarısından itibaren başlayan ve 2022 yılında da devam eden normalleşme sürecinde mağaza satışları da buna paralel bir gelişim sergiledi.

ebebek, Halka Arz için Hazırlıklara Başladı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı