Ekonomi ve Finans Haberleri

Düşen Doğal Gaz Fiyatları ABD ve Avrupa’yı Isıtacak!

January 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Düşen Doğal Gaz Fiyatları ABD ve Avrupa’yı Isıtacak!

ABD doğal gaz fiyatlarının bu yılın mart ayından bu yana en düşük seviyesine gerilemesiyle ABD ve Avrupa’da kışı sıcakta geçirme beklentileri arttı. Doğal gaz fiyatlarının düşmesi, üretim kapasitelerinin düştüğü bu ortamda stokların güçlenmesi ve yakıt kullanımının azalması anlamına geliyor.

● Doğal gaz vadelileri çarşamba günü 12,7% düşerek dünkü kapanıştan bu yana 4,61 dolara kadar geriledi. Vadeliler salı gününü 5,28 dolarla yani 20 sent yükselişle kapatmıştı.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● TradingEconomics’ten açıklanan özet veriler, Avrupa’da fiyatların, ağustos ayındaki yaklaşık 350 avroluk rekor seviyelere göre 75%’ten daha düşük olduğunu gösteriyor. Rekor LNG ithalatı, artan rüzgar enerjisi üretimi ve normalden daha dolu stoklar, enerji sıkıntılarına yönelik endişeleri hafifletiyor.

● Avrupa’da doğal gaz fiyatları yeniden Rusya-Ukrayna savaşı öncesindeki seviyelere geriledi.

● Enerji Enformasyon İdaresi (EIA)’nin geçen hafta yayımladığı doğal gaz envanter raporu, 93 bcf seviyesindeki düşüş beklentilerine kıyasla 87 bcf seviyesinde düşüşler görüldüğü bildirilmişti.

Düşen Doğal Gaz Fiyatları ABD ve Avrupa’yı Isıtacak!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha