Ekonomi ve Finans Haberleri

Dövizdeki Düşüş Devam Ediyor

April 30, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Dövizdeki Düşüş Devam Ediyor

Döviz kurları dar bir aralıkta seyretmeye devam ederken, küresel piyasalarda dolar Fed öncesi zemin kazanıyor.

Serbest piyasada güne 32,4400 lira seviyesinde başlayan dolar, TSİ 13.00’te 0,45% düşüşle 32,3889 liraya geriledi. Doların yanı sıra dün 34,9147 liradan kapanan Euro da güne 34,7360 liradan başladıktan sonra hafif toparlanarak 34,7809 liradan işlem gördü. 

🎯 Powell’ın Faiz Mesajları

Dövizdeki Düşüş Devam Ediyor

Öte yandan ABD para birimini altı farklı para birimi karşısında ölçen dolar endeksi, Fed’in yarın açıklayacağı faiz kararı ve Başkan Jerome Powell’ın vereceği sinyaller öncesinde hafif toparlanarak 105,685 seviyesinden işlem gördü.

Geçtiğimiz haftalarda beklenenden daha yüksek gelen bir dizi ABD enflasyon verisi, yatırımcıların Fed’in faiz indirimlerini fazla erken fiyatlamasına yol açtığı için dolar bu ay genel olarak talep gördü.

Fed, son iki günlük toplantısına seansın ilerleyen saatlerinde başlıyor ve yarın toplantı tamamladığında faiz oranlarını 5,25%-5,5% seviyelerinde tutması bekleniyor.

Yatırımcılar, ilk faiz indiriminin mart ardından haziran ve şimdi de eylül ayında yapılmasını bekleyen Fed’in bu yıl içinde bir aşamada faiz indirimine gidip gitmeyeceğine ilişkin göstergeleri bekliyor olacak. 

Dövizdeki Düşüş Devam Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing