Ekonomi ve Finans Haberleri

Döviz Kurlarında Yatay Seyir

May 10, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Döviz Kurlarında Yatay Seyir

Döviz kurları, hafta başından bu yana seyrettikleri dar aralıkta kalmaya devam ederken, küresel piyasalarda da benzer bir seyir izlendi. 

Serbest piyasada güne 32,2790 lira seviyesinde başlayan dolar, TSİ 12.30’da 32,2219 lirada seyretti. Doların yanı sıra dün 34,8155 liradan kapanan Euro da güne 34,7840 liradan başladıktan sonra 34,7620 liraya geriledi.

🎯 Dolar Haftayı Kazançla Tamamlamak İstiyor

Döviz Kurlarında Yatay Seyir

Öte yandan ABD para birimini altı farklı para birimi karşısında ölçen dolar endeksi, haftalık işsizlik maaşı başvurularının beklenenden daha fazla arttığını gösteren verilerin ardından 105,222 seviyesinde işlem görerek, bu haftaki küçük kazanımlarını korudu. 

ABD işgücü piyasasının soğuduğuna dair bu kanıt, Fed’in eylül ayından itibaren faiz oranlarını düşürmeye başlayacağına dair bazı beklentileri güçlendirdi. 

Bununla birlikte, yapışkan enflasyon Fed için önemli bir tartışma konusu olmaya devam ediyor ve bu hafta bir dizi yetkili bu konuda uyarıda bulundu. Bu yorumlar da bu hafta doları destekleyen en büyük gelişme oldu. 

San Francisco Fed Başkanı Mary Daly, ABD enflasyonunun önümüzdeki aylarda nereye gideceği konusunda “kayda değer” bir belirsizlik olduğunu söyledi.

Daly, “Enflasyonun sabit kaldığı, daha fazla ilerleme kaydetmediği bir senaryoda, işgücü piyasasının duraksadığını görmediğimiz sürece faiz oranını değiştirmeye başlamak uygun olmaz.” ifadelerini kullandı.

Döviz Kurlarında Yatay Seyir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing