Borsa Haberleri

Domino’s Kârını Artırsa da Gelirleri Beklentilerin Altında Kaldı

July 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Domino’s Kârını Artırsa da Gelirleri Beklentilerin Altında Kaldı

Birçoğumuzun favori pizzacısı Domino’s Pizza (DPZ), ikinci çeyrek bilançosunda kârını artırsa da şirketin gelirleri Wall Street beklentilerinin altında kaldı. DPZ, açılış öncesinde 4% değer kaybetti. 

Haziranda sona eren ikinci çeyrekte Domino’s’un hisse başına kârı, 3,06 dolar beklentinin üzerinde 3,08 dolar oldu. Geçen senenin aynı döneminde bu rakam 2,82 dolardı. 

Ancak şirketin gelirleri, yıllık bazda düşüş göstererek 1,02 milyar dolar oldu ve 1,07 milyar dolarlık beklentinin altında kaldı. Domino’s ABD zincir mağaza satışları ikinci çeyrekte 0,1% artarken, uluslararası satışlar ise 3,6% yükseldi. 

Domino’s, geçen haftalarda açıkladığı bir dizi girişimle analistlerin dikkatini çekmişti. Şirket bilançosu, beklentilerin altında kalsa da bu kısa vadeli hareketler yatırımcıları yıldırmıyor gibi görünüyor. 

Domino’s, Uber Technologies (UBER) ile açıkladığı yeni ortaklığı kapsamında ABD’li müşterilerin Uber’in yemek sipariş programları üzerinden Domino’s siparişi verebileceğini açıklamıştı. Bu gelişme, birçok analistin şirkete yönelik beklentilerini de güçlendirdi. 

Stifel analisti Chris O’Cull, geçtiğimiz hafta Domino’s’un 350 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 450 dolara taşımış ve Uber ile yapılan ortaklığın gelecek üç yılda Domino’s’un satış rakamlarını güçlendirmesini beklediğini söylemişti. 

Domino’s Kârını Artırsa da Gelirleri Beklentilerin Altında Kaldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barron’s