Uber

Domino’s ve Uber’den Yeni Ortaklık

Domino’s ve Uber’den Yeni Ortaklık
Google News Icon Takip Et

Domino’s Pizza (DPZ) ve Uber Technologies’in (UBER) yeni bir küresel ortaklık açıkladı ve açılış öncesinde hisseler değer kazandı. 

Anlaşma, ABD’deki müşterilerin Domino’s ürünlerini Uber’in yemek teslimat platformu Uber Eats ve Postmates uygulamaları üzerinden sipariş etmelerine ve Domino’s ve franchise’larının sürücüleri aracılığıyla etmelerin olanak tanıyor. 

Anlaşmanın ABD’deki ilk uygulaması sonbaharda dört pilot pazarda başlayacak. Uber Eats ve Postmates uygulamaları üzerinden siparişin 2023 yılı sonuna kadar ülke genelinde etkinleştirilmesi bekleniyor.

ABD’de Uber Eats platformunu kullanan müşteriler, yerel Domino’s menüsünden sipariş verebilecekler. Uber Eats, en az 2024 yılına kadar ABD’de Domino’s için özel üçüncü taraf platformu olacak. Müşteriler siparişlerini Domino’s Tracker’ı kullanarak veya Uber Eats uygulaması aracılığıyla takip edebilecekler. 

Anlaşmanın, Domino’s’un uluslararası pazarlarını her iki markanın küresel ölçeğinden yararlanan tek bir ana anlaşma altında birleştirme fırsatı yaratması bekleniyor. Domino’s ve Uber Eats’in halihazırda 27 ortak uluslararası pazarı bulunuyor. 

Ayrıca anlaşmanın, Uber Eats’in ABD de dahil olmak üzere dünya genelindeki Domino’s mağazalarının 70%’ine ek sipariş verme potansiyeline sahip olduğu belirtiliyor.

Gelişmelerin ardından Domino’s hisseleri açılış öncesinde 10,07% yükseldi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha