Ekonomi ve Finans Haberleri

Dolar Zirve Seviyesini Koruyor 

Mart 19, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Dolar Zirve Seviyesini Koruyor 

Döviz kurları, yükseliş serilerine ara vermeden devam ederken, küresel piyasalarda dolar endeksi Fed öncesi 104 seviyesine yaklaşarak artışını sürdürdü.

Dünü 32,3103 lira seviyesinde tamamlayan dolar, serbest piyasada 32,3370 liradan başladıktan sonra 0,09% artışla 32,3393 liradan işlem gördü. Doların yanı sıra Euro da dünü 35,1643 liradan tamamladı ve bugün hafif zemin kaybederek 0,12% düşüşle 35,1234 liraya geriledi. 

🎯 Dolar Endeksi Son İki Haftanın Zirvesinde

Dolar Zirve Seviyesini Koruyor 

Öte yandan ABD para birimini altı farklı para birimi karşısında ölçen dolar endeksi, ABD ekonomik verilerinin son dönemde dirençli bir seyir izleyerek enflasyonun hâlâ yapışkan olduğuna işaret etmesinden aldığı destekle 103,932 seviyesine yükseldi. 

Yatırımcılar, Fed’in bu yılki faiz indirimlerinin hızı ve ölçeğine ilişkin beklentilerini ayarlamaya çalışırken, gözler merkez bankasının faizleri ne kadar sürede indirmeye başlayabileceğine dair ipuçlarının aranacağı yarınki Fed açıklamalarına çevrildi.

Goldman Sachs baş ABD ekonomisti David Mericle bir notta, “FOMC’nin mart toplantısında 2024 için üç indirim temelini göstermeye devam etmesini bekliyoruz. Kendi tahminimizi de 2024’te daha önceki dört indirimden üç indirime indirdik.” yorumunu yaptı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti