Ekonomi ve Finans Haberleri

Dolar Kuru Düşecek – Wells Fargo

January 23, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Dolar Kuru Düşecek – Wells Fargo

Döviz kurları geçtiğimiz haftalarda görülen rekor seviyelerinde seyretse de Wells Fargo bu görünümün tersine dönebileceğini düşünüyor. 

Bankanın 22 Ocak tarihli bir raporunda ekonomistler Nick Bennenbroek, Brendan McKenna ve Anna Stein, doların lira karşısında yılın ilk çeyreğinde 31 lira seviyesine yükseleceğini; ikinci çeyrekte ise 30,50 lira seviyesine çekileceğini öngördü. 

İlerleyen dönemlerde de bu aşağı yönlü ivmenin devam etmesini bekleyen ekonomistler, üçüncü çeyrekte doların 30 lira seviyesinde işlem göreceğini, yıl sonunda ise 29,50 liraya çekileceğini tahmin ediyor. 

Bankanın 2025 kur tahmini ise doların ilk çeyrekte 29 lira, ikinci çeyrekte de 28,50 lira seviyesine inmesi yönünde. 

Dolar Kuru Düşecek - Wells Fargo

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Wells Fargo