Borsa Haberleri

Doğu Aras Enerji’den (ARASE) 3 Ayrı Satış Anlaşması

January 29, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Doğu Aras Enerji’den (ARASE) 3 Ayrı Satış Anlaşması

Doğu Aras Enerji (ARASE), 100% bağlı ortaklığı Aras Elektrik’in üç ayrı şirket ile enerji satış anlaşması yaptığını duyurdu.

KAP’a yapılan açıklamaya göre yapılan anlaşmaların 276.000 MWh, 174.000 MWh ve 34.800 MWh olmak üzere toplamda 484.800 MWh olduğu ifade edildi.

Şirket yaptığı açıklamada söz konusu enerji satışlarına ilişkin olarak “Bağlı ortaklığımızın ciro ve karlılığını olumlu yönde etkileyecek ” denildi.

ARASE, 2023 üçüncü çeyrek bilançosunda 22%’lik satış artışı elde etmiş ve satışlarının parasal karşılığı 12,7 milyar lira olarak gerçekleşmişti. Şirketin brüt kârı da aynı dönemde 142%’lik artışla 4,1 milyar lira olarak gerçekleşmişti.

Doğu Aras Enerji'den (ARASE) 3 Ayrı Satış Anlaşması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP