Borsa Haberleri

Doğu Aras Enerji Bağlı Ortaklığı 3 Ayrı Şirketle Enerji Satış Sözleşmesi İmzaladı

Doğu Aras Enerji Bağlı Ortaklığı 3 Ayrı Şirketle Enerji Satış Sözleşmesi İmzaladı
Google News Icon Takip Et

Doğu Aras Enerji (ARASE), bağlı ortaklığı Aras Elektrik Perakende, 2024 dönemi için üç ayrı şirketle enerji anlaşmaları imzaladı.

Buna göre imzalanan anlaşmalar, 370.800 MWh, 36.000 MWh ve 90.000 MWh olmak üzere toplam 496.800 MWh’lık enerji satışını kapsıyor. Anlaşmanın KDV hariç tahmini tutarının 1,06 milyar TL olduğu ifade edildi.

Yapılan açıklamada söz konusu satış anlaşmalarının bağlı ortaklığın ciro ve kârlılığına olumlu etki yapmasının beklendiği ifade edildi.

Şirket son iş anlaşmasını 27 Şubat tarihinde duyurmuştu. Söz konusu anlaşmanın bedeli ise 1,08 milyar TL olarak açıklanmıştı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP