Borsa Haberleri

Doğan Holding, Milpa’daki Hisselerini Satıyor

July 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Doğan Holding, Milpa’daki Hisselerini Satıyor

Doğan Holding (DOHOL), Milpa Ticari ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş.’deki 82,29% oranındaki hissesini, “Re-Pie Portföy Yönetimi Secondary Girişim Sermayesi Yatırım Fonuna” 55 milyon dolar karşılığında satma kararı aldığını duyurdu. 📈

Satışın Şirket Üzerindeki Etkisi

DOHOL, bu varlık satışının varlık ve kaynaklarının verimli kullanımı, şirket faaliyetleri ve işletme sermayesi üzerinde olumlu bir etkisi olmasını beklediğini söyledi. Bu satış, şirketin finansal performansını ve operasyonel verimliliğini arttırmayı hedefleyen stratejik bir adım olarak görülebilir.

Geçmişteki Benzer Satışlar

DOHOL’un Ağustos 2022’deki satışlarını hatırlayacak olursak; Holding, MIPAZ arsasını Artaş’a 100 milyon dolar karşılığında satmıştı. 

Sözleşmeye göre MIPAZ 42 milyon dolarlık kısmı tahsil etmiş, diğer hissedarlara 16 milyon dolar ödeme yapmıştı. Kalan 59 milyon doları ise 2024 yılı sonuna kadar tahsil etmesi düşünülüyordu. Yine aynı şekilde bu satışında DOHOL’un gelecek finansalları üzerinde etkili olmasını beklemek daha olası gözüküyor.

Bu satışlar, Doğan Holding’in aktiflerini ve kaynaklarını daha verimli bir şekilde yönetme ve işletme sermayesini artırma stratejisinin bir parçası olarak görülebilir. Bu strateji, şirketin uzun vadeli büyüme ve karlılık hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabilir. 🎯

Doğan Holding, Milpa'daki Hisselerini Satıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Kaynak: KAP